обідня перерва з 13-00 до 14-00
вихідний: неділя, понеділок
До Ваших послуг:
- Користувачі можуть отримувати у тимчасове користування будь-який документ з фонду бібліотеки;
- Абонементне обслуговування;
- Користувачі можуть замовити необхідний їм документ по внутрішньосистемному книгообміну;
- Користувачам надається консультативна допомога у виборі джерел інформації ;
- Користувачі можуть використовувати у роботі довідково-бібліографічний аппарат;
- Користувачі можуть отримати доступ в Інтернет;
- Користувачі можуть сканувати інформацію, друкувати документи.
Історія бібліотеки с. Вернигородок бере початок в ХХ ст. Спочатку це була хата-читальня, потім бібліотека колгоспу “Нове життя”...
Приклубна бібліотека в селі Вернигородок розпочала свою роботу в 1952 році. У 1957 році на основі її фонду створено сільську бібліотеку. Першим бібліотекарем стала Кубайчук Людмила, а згодом у 1960 році завідуючою бібліотеки призначена Васильєва Дарина Захарівна. За час діяльності Дарини Захарівни бібліотека отримала звання «Бібліотека відмінної роботи». На її базі неодноразово проходили районні семінари. У розквіті сил від приступу астми Дарина Захарівна відійшла з життя, а бібліотеку очолила її дочка Васильєва Людмила Антонівна. У 1985 році перейшла на іншу роботу, передала фонд молодому спеціалісту, випускниці Тульчинського училища культури Миколайчук Анатолії Павлівні.
Бібліотека неодноразово змінювала своє місце перебування. Займала дві кімнати у будинку культури, знаходилась у маленькій кімнатці сільської ради.
У 2007 році силами працівників культури села, за підтримки сільського голови Гуп’яка Володимира Петровича бібліотека перейшла у покинуте крило дитячого садочку. Займає три кімнати з сучасним ремонтом та обладнанням.
В 2010 році при бібліотеці відкрито музей історії села. Тут відображено минуле та сучасне життя села Вернигородок, а гідом є Анатолія Павлівна.
У 2011 році бібліотека стала переможцем конкурсу програми «Бібліоміст» «Організація нових бібліотечних послуг з вільним доступом до Інтернет», в результаті чого у вересні 2011 року відкрито в бібліотеці Бібліоінтернет. Отримано 3 комп’ютери з веб – камерами, принтер, сканер, пристрій для Wi – Fi, набір для створення локальної мережі, ліцензоване програмне забезпечення компанії Microsoft. Послуги Інтернет – центру безкоштовні для користувачів бібліотеки.
Люди, які присвятили свою працю і натхнення бібліотеці.
З 1 березня 1946 року бібліотекарем -Цимбалюк Олександр Кононович.
З січня 1954 року – Тучак Іван Васильович.
З червня 1956 року – Грибовськая Неля Францівна.
З 1 січня 1963 року – Білоус Тамара Петрівна.
З жовтня 1964 року – Васильєва Одарка Захарівна.
З 1980 року – Васильєва Людмила Антонівна.
З серпня 1985 року – Миколайчук Анатолія Павлівна.
Бібліотека села Верболози працювала з 1967 року по 2007 рік. Її очолювала бібліотекар Галяс Любов Миколаївна, яка закінчила Тульчинське училище культури у 1970 р. за спеціальністю бібліотекар. Неодноразово обиралась депутатом Вернигородоцької сільської ради, була членом ревізійної комісії СТОВ «Вернигородоцьке». Пенсіонерка, проживає у селі Верболози.
Бібліотека в с. Велике діяла з 1949 по 1997 рр. Знаходилася в приміщенні сільського клубу, займала одну кімнату. З 21.11.1951 року її очолив Шевчук Василь Дмитрович, 1925 року народження. Закінчив Тульчинський культосвітній технікум – клубний відділ. Любитель – пасічник. Його змінила у 1987 р. Мельничук Людмила Петрівна, яка пропрацювала в бібліотеці до її закриття у 1997 році.
***
ЗМІ про бібліотеку
Васильєва, Д. Наша бібліотека: [про роботу бібліотеки с. Вернигородок в І півріччі 1976 р.] / Д. Васильєва // Жовтневі зорі . - 1976. – 5 серп.
Гайдук, Л. Пропагандисти книги: [про роботу бібліотеки села Вернигородка] / Л. Гайдук // Жовтневі зорі . - 1977. – 5 квіт.
Лещук, Н. Бібліотеки-школи : [про проведення бібліотечного уроку бібліотекою с. Вернигородок] / Н. Лещук // Жовтневі зорі . - 1988. – 10 берез.
Ткаченко, О. Пам'ятати народні обереги : [про усний журнал "Символи та обереги рідної домівки" проведений у бібліотеці-філії с. Вернигородок Козятинського району] / О. Ткаченко // Вісник Козятинщини . - 2010. - 23 груд. - С.7.
Перемогли у програмі «Бібліоміст» : 4 бібліотеки-філії Козятинської ЦБС: Комсомольська, Вернигородоцька, Кордишівська та Жежелівська // Вісник Козятинщини. – 2011. – 24 лют. – С. 1.
Мозгова, Т. Світ став ближчим до Вернигородка : [у с. Вернигородок відбулася подвійна подія: відкриття у бібліотеці публічного доступу до Інтернету та День села] / Т. Мозгова // Вісник Козятинщини. - 2011. - 29 верес. - С.3 : фото
Немає коментарів:
Дописати коментар